تئاتر

برترین های بیست و هفتمین جشنواره تئاتر گلستان معرفی شدند

تئاتر

آئین پایانی بیست و هفتمین جشنواره تئاتر گلستان با حضور پرشور هنرمندان و جوانان علاقه مند در تالارفخرالدین اسعد گرگانی برگزار و نفرات و گروه های برتر معرفی شدند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، هیات داوران بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان گلستان، برگزیدگان این دوره را به شرح زیر معرفی کردند:
*طراحی و چهره پردازی،
هیات داوران در این بخش، لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جایزه نقدی را به سمیرا شیخ نظری برای طراحی و چهره پردازی نمایش ‘مارپله’ از گرگان اهدا کرد.
*طراحی صدا
در بخش طراحی صدا هیات داوران لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جایزه نقدی را به محسن میرعرب رضی برای طراحی صدای نمایش ‘مارپله’ از گرگان اهدا کرد.
*طراحی لباس
در بخش طراحی لباس هیات داوران لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون ریال جایزه نقدی را به فاطمه مزرعی و طیبه رفیعی برای طراحی لباس نمایش مارپله از گرگان اهدا کرد.
در همین بخش هیات داوران لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون و ۵۰۰هزار ریال جایزه نقدی را به امیر کاوش طراح اول لباس نمایش ‘وای به روزی که بمیرد خروس’ از گرگان تقدیم کرد.
*موسیقی
در این بخش، پورنیک کاوش برای ساخت و انتخاب موسیقی ‘وای به روزی که بمیرد خروس’ از گرگان موفق به کسب لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون و پانصدهزار ریال جایزه نقدی شد.
*طراحی صحنه
در این بخش هیات داوران با سپاس از کوشش طراحان صحنه نمایش های ‘مارپله’، ‘عزیزم سعی کن بمیری’، ‘وای به روزی که بمیرد خروس’، ‘آنان’ و ‘شب بخیر جناب گودو’ به خاطر شناخت نسبی کُنش در فضای دیداری شناخت مواد و متریال، زیبایی شناسی رنگ و حجم در این بخش به انتخاب شایسته ای دست نیافت.
*طراحی نور، پورستر و کتابچه
هیات در این بخش ها نیز به دلیل شناخت نداشتن دقیق و کاربردی این عناصر در هنر تئاتر به انتخاب شایسته ای دست نیافت.
*صداپیشه
در بخش صدا پیشه هیات داوران لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون ریال جایزه نقدی را به کیومرث سلمانیان مقدم برای گفتن صدای نقش خان بابا در نمایش ‘وای به روزی که بمیرد خروس’ از گرگان اهدا کرد.
هیات داوران لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون ریال جایزه نقدی را به مهدیه کاویان برای صدای گوینده زن در نمایش ‘پلاک ۷۲۹’ از بندرگز اهدا کرد.
* بهترین بازیگر زن
در بخش بازیگر زن نیز تقدیر هیات داوران با لوح و یک میلیون ریال جایزه نقدی به ترگل موحدی برای ایفای نقش دختر کدخدا در نمایش ‘وای به روزی که بمیرد خروس’ از گرگان، فاطمه میرمحمدی برای ایفای نقش زن در نمایش ‘شب بخیر جناب گودو’ از مینودشت و سیده فاطمه میرکریمی برای ایفای نقش ماری در نمایش ‘ پلاک ۷۲۹’ از بندرگز تقدیم کرد.
همچنین هیات داوران لوح تقدیر رتبه سوم و مبلغ دو میلیون ریال جایزه نقدی را به زهرا یوسفی برای ایفای نقش ‘آنان’ در نمایش ‘آنان’ از گرگان و مهدیه کاویان برای ایفای نقش ‘ایمیلی’ در نمایش ‘پلاک ۷۲۹’ از بندرگز اهدا نمود.
هیات داوران لوح تقدیر رتبه دوم و مبلغ سه میلیون ریال جایزه نقدی را نیز به فاطمه پاشایی برای ایفای نقش بهار در نمایش ‘بعد از تو هروقت به تو فکر می کنم’ از گرگان تقدیم کرد.
هیات داوران دیپلم افتخار و رتبه اول و مبلغ چهار میلیون ریال جایزه نقدی را در بخش بازیگری به خانم مریم چورلی برای ایفای نقش آرزو در نمایش ‘وای به روزی که بمیرد خروس’ از گرگان اهدا نمود.
*بهترین بازیگر مرد
در بخش استعداد جوان، هیات داوران لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون ریال جایزه نقدی را به محمد مهدی صفایی برای ایفای نقش پسربچه و به خاطر دقت در اندازه ی استفاده از بدن و رفتار نقش برای نمایش ‘وای به روزی که بمیرد خروس’ از گرگان اهدا کرد.
در بخش بازیگر مرد، هیات داوران لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون و پانصد هزار ریال جایزه نقدی را به احمد افتخاری برای ایفای مجموعه ی نقش ها در نمایش ‘عزیزم سعی کن بمیری’ از کلاله ،محمد حسین صفایی برای ایفای نقش رجب۲ در نمایش ‘وای به روزی که بمیرد خروس’ از گرگان تقدیم کرد.
در بخش بازیگر سوم مرد، هیات داوران لوح تقدیر و مبلغ ۲ میلیون ریال جایزه نقدی را به حمیدرضا میرزایی برای ایفای نقش مترسک در نمایش ‘عزیزم سعی کن بمیری’ از کلاله و مهدی کردی برای ایفای نقش لوگان در نمایش ‘پلاک ۷۲۹’ از بندرگز اهدا نمود.
در بخش بازیگران دوم مرد همچنین هیات داوران لوح تقدیر و مبلغ سه میلیون ریال جایزه نقدی را به پورنیک کاوش برای ایفای نقش رجب۱ در نمایش ‘وای به روزی که بمیرد خروس’ از گرگان اهدا و دیپلم افتخار و رتبه اول و مبلغ چهار میلیون ریال جایزه نقدی را به عبدالرسول اونق برای ایفای نقش پدر در نمایش ‘مارپله’ از گرگان تقدیم کردند.
*متن نمایشنامه
در متن نمایشنامه هیات داوران لوح تقدیر رتبه سوم و مبلغ ۲ میلیون ریال جایزه نقدی را به محمدتقی نریشمی برای نگارش نمایشنامه ‘پلاک۷۲۹’ از بندرگز اهدا کرد.
هیات داوران لوح تقدیر رتبه دوم و مبلغ سه میلیون ریال جایزه نقدی را نیز به حمیدرضا میرزایی برای نگارش نمایشنامه ‘عزیزم سعی کن بمیری’ از کلاله و دیپلم افتخار و رتبه اول و مبلغ چهار میلیون ریال جایزه نقدی را به پورنیک کاوش برای نگارش نمایشنامه ‘وای به روزی که بمیرد خروس’ از گرگان تقدیم نمود.
در بخش کارگردانی و قدردانی هیات داوران لوح تقدیر و یک میلیون ریال جایزه نقدی را به مانی محمدی دنگلانی برای کارگردانی نمایش ‘آنان ‘ از گرگان اهداکرد، همچنین لوح تقدیر رتبه سوم و مبلغ دو میلیون ریال جایزه نقدی به احمد افتخاری برای کارگردانی نمایش ‘ عزیزم سعی کن بمیری ‘ از کلاله ومهدی کردی برای کارگردانی نمایش ‘ پلاک ۷۲۹ ‘ از بندرگز تقدیم شد.
هیات داوران لوح تقدیر رتبه دوم و مبلغ سه میلیون ریال جایزه نقدی را نیزبه محمد میر عرب رضی برای کارگردانی نمایش’مارپله ‘ و دیپلم افتخار رتبه اول و مبلغ چهار میلیون ریال جایزه نقدی را به پورنیک کاوش برای کارگردانی نمایش ‘ وای به روزی که بمیرد خروس ‘ اهدا کرد.
در بخش ویژه جایزه قلبی هیات داوران به لحاظ توجه به ارزشهای دفاع مقدس و شهدای غواص، لوح تقدیر و مبلغ سه میلیون جایزه نقدی را به راحیل کریمی کارگردان نمایش ‘ بعد از تو هر وقت به تو فکر می کنم ‘ تقدیم شد.
هیات داوران دو نمایش ‘ وای به روزی که بمیرد خروس ‘ از گرگان و ‘عزیزم سعی کن بمیری’ از شهر کلاله را برای ورود به ارزشیابی و سنجش برای حضور در جشنواره تئاتر فجر معرفی کرد.
داوری بیست وهفمین جشنواره تئاتر استان گلستان را محمدعارف، فرهاد تجویدی و فرشید مصدق برعهده داشتند.
آئین پایانی بیست و هفتممین جشنواره تئاتر استان و شانزدهمین جشنواره تئاتر امیدهای گلستان به صورت همزمان برگزار شد.
هیات داوران شانزدهمین جشنواره تئاتر امیدهای گلستان نادعلی، فدایی و حکیمی بودند.
در آئین پایانی این جشنواره ها از هنرمندان پیشکسوت در حوزه تئاتر و سینما استان تجلیل شد که با تشویق گرم ، شرکت کنندگان همراه بود..

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا