تئاتر

اختتامیه دهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی برگزار شد

تئاتر خراسان جنوبی

دهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی با اعلام گروه‌های نمایشی برتر به‌کار خود پایان داد.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علی شریفی شامگاه دوشنبه در حاشیه مراسم اختتامیه دهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی اظهار داشت: این جشنواره از مجموعه تئاتر استانی مرحله مقدماتی جشنواره فجر است که در همه استانهای کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: آثار گروه‌های برگزیده در این جشنواره‌ها ابتدا در مرحله بازخوانی مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس با در نظر گرفتن ویژگی متن و اثر در مرحله بازبینی که از ۱۷ تا ۲۰ شهریور ماه انجام شد مورد بازبینی نهایی قرار گرفت.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان جنوبی گفت: فراخوان این جشنواره از اردیبهشت ماه امسال آغاز شد که از ۲۷ گروه آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره ۱۸ کار مورد بازبینی قرار گرفت که نهایتاً ۱۰ گروه موفق به حضور در این جشنواره شدند.

شریفی بیان کرد: این ۱۰ گروه شامل ۶ گروه نمایشی از شهرستان بیرجند، یک گروه نمایشی از شهرستان فردوس، یک گروه نمایشی از شهرستان سرایان و دو گروه نمایشی از شهرستان طبس بودند.

وی افزود: این گروه‌ها در مدت سه روز از ۲۷ تا ۲۹ شهریورماه با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان جنوبی تصریح کرد: پس از داوری‌های انجام شده دو کار برگزیده به جشنواره فجر راه پیدا کرد و نیز بازیگر زن و مرد، کارگردان، طراح، موسیقی، نور و صحنه برگزیده نیز انتخاب شد که از آنها در این مراسم تجلیل به عمل آمد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا