تئاتر

آغاز بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر فارس

جشنواره تئاتر لرستان

بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر فارس در شیراز آغاز به کار کرد .

به گزارش خبرگزاری صداو سیما ، مرکز فارس ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با این اشاره که بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر فارس به میزبانی تماشاخانه های هودی ، سپاسدار و تالار حافظ برگزار می شود گفت : این جشنواره ازدیروزبا به صحنه رفتن تئاتر «چند روایت نامعتبر از آنچه نمی دیدیم….» به کارگردانی سیدمحمدهادی هاشم زاده کار خود را آغاز کرد .
بهزاد مریدی افزود : در ادامه، امروز از ساعت ۹ صبح در تالار حافظ «خواب در فنجان خالی» به کارگردانی ابوذر غلامی و رضا طاهری اجرا می شود، سپس در سالن استاد هودی همزمان تئاتر «دوزیستبه کارگردانی پیمان زبرجدی به صحنه خواهد رفت.

مریدی از برگزاری نشست نقد و بررسی اجراهای روز دوم بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر فارس از ساعت ۱۴ تا ۱۶ خبر داد و افزود: در بخش دوم اجراهای روز دوم که از ساعت ۱۷ در تالار حافظ دنبال خواهد شد نمایش «چایی راند آخر» به کارگردانی امیر بهبودنیا اجرا می شود و سالن استاد سپاسدار ساعت ۱۹ میزبان اجرای تئاتر «نارکولپسی»(مرودشت) به کارگردانی هادی امامی مقدم است.

همچنین در این روز نمایشی به کارگردانی مسعود احمدی با عنوان «کندو»(شیراز) در تالار استاد هودی از ساعت ۱۹ اجرا خواهد شد.
دبیر بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر استان فارس گفت: ۱۱ صبح یکشنبه چهارم مهر تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس میزبان اجرای تئاتر «رازها و دروغها» به کارگردانی شاهرخ ایوبی است و در تماشاخانه استاد هودی همزمان تئاتر «اسب قاتلین» به کارگردانی رازق حسین نیا ارایه می شود .

وی از ادامه نشست های نقد و بررسی آثار در تالارهای مهر و غزل در روز سوم جشنواره بیست و هفتم تئاتر فجر فارس خبر داد و افزود: «تاپ تری آپ» عنوان تئاتری است که به کارگردانی حسام شیخ الحکمایی از شهرستان کازرون از ساعت ۱۹ در تالار حافظ به صحنه می رود. همچنین روز سوم جشنواره با اجرای «۱+۵» به کارگردانی مجتبی حسینی قیری از شهرستان قیروکارزین در تماشاخانه استاد سپاسدار ادامه می یابد و در ادامه همزمان از ساعت ۱۹ تماشاخانه استاد هودی میزبان اجرای «پره پروانه پولادی»(شیراز) به کارگردانی نوید جعفری است.

مریدی به اجراهای روز پایانی بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر فارس در روز دوشنبه ۵ مهر اشاره کرد و افزود: تئاتر «پنجاه و چهارمین سالگرد تولد خسرو مرادی» به کارگردانی آرمین حمدی پور از شیراز به میزبانی تماشاخانه استاد هودی ساعت ۱۱ صبح به روی صحنه می رود و نقد و بررسی آن از ساعت ۱۱ تا ۱۳ برگزار خواهد شد.

آثار بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر فارس توسط استاد هادی مرزبان، میلاد اکبرنژاد و سیروس کهوری نژاد داوری خواهند شد.

اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر فارس دوشنبه ۵ مهر با معرفی نفرات برتر در شیراز برگزار می شود .

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا