تئاتر

بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان‌شرقی پایان یافت

جشنواره تئاتر لرستان

برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان‌شرقی با اعلام نتایج آرا هیأت داوران معرفی شدند.

 به نقل از روابط عمومی تئاتر شهر تبریز، با اعلام نتایج آرا هیئت داوران بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان‌شرقی دو نمایش «دوبارگی» و «کابوس‌های یک پیرمرد بازنشسته خائن ترسو» از این استان به جشنواره بین‌المللی فجر راه یافتند.

در بخش «نور» هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و مبلغ سه میلیون ریال جایزه نقدی از «امیر پور حکمت» طراح نور نمایش «کابوس‌های یک پیرمرد بازنشسته خائن ترسو» تقدیر کرد.

در بخش گریم: «رشاد معینی» طراح گریم نمایش «تجربه های اخیر» با اهداء لوح تقدیر و مبلغ چهار میلیون ریال جایزه نقدی از از طرف هیأت داوران مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش پوستر و بروشور به دلیل عدم تطابق کیفیت پوسترها و بروشورهای ارائه شده با استانداردهای لازم، هیأت داوران هیچ اثری را شایسته تقدیر ندانست.

طراحی لباس: هیأت داوران بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی در این بخش برگزیده ای نداشت، اما به پاس تلاش صورت گرفته به طور مشترک با اهداء لوح تقدیر و مبلغ دو میلیون ریال از طراحان لباس نمایش‌های «خیر نبینی سعیده» و «تجربه‌های اخیر» تقدیر به عمل آورد.

در بخش موسیقی: هیأت داوران با اهدای تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ۵ میلیون ریال جایزه نقدی از «مهدی نادری» آهنگساز نمایش «کابوس‌های یک پیرمرد بازنشسته خائن ترسو» تقدیر کرد.

طراحی صحنه: هیأت داوران با اهدای لوح تقدیر و مبلغ دو میلیون ریال از «میر میلاد مهدی‌زاده» طراح صحنه نمایش «نادرستان» تقدیر به عمل آورد و همچنین در این بخش با اهداء تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۵ میلیون ریال جایزه نقدی «وحیده نویدی» طراح صحنه نمایش «کابوس‌های یک پیرمرد بازنشسته خائن ترسو» به عنون برگزیده انتخاب شد.

بازیگری ویژه زن: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و دو میلیون ریال جایزه نقدی بطور مشترک از بازیگران نمایش‌های ذیل تقدیر کرد:
«دلارام پیر پیران» بازیگر نمایش «تجربه‌های اخیر» «المیرا مددی»، بازیگر نمایش « کابوس‌های یک پیرمرد بازنشسته خائن ترسو» هیأت داوران در بخش بازیگری زن، به ترتیب با اهدای لوح تقدیر و مبلغ ۴ میلیون ریال بطور مشترک «صحرا فیروزی» بازیگر نمایش «مصاحبه» و «زهرا فیضی‌پور» بازیگر نمایش «دیگر صدایم نکن مادر» را به عنوان رتبه سوم معرفی کرد.

رتبه دوم، «فاطمه حسینی» برای بازی در نمایش «کابوس‌های یک پیرمرد بازنشسته خائن ترسو» و رتبه اول: «ثنا پورسعیدی» برای بازی در نمایش «دوبارگی»

در بخش بازیگری مردان: «احمد قهرمانی» برای بازی در نمایش « کابوس‌های یک پیرمرد بازنشسته خائن ترسو» شایسته تقدیر شناخته شد.

رتبه سوم، بطور مشترک اهدا شد به: «سید بهزاد معصومی» برای نمایش «نادرستان» و «سیامک افسایی» برای بازی در نمایش «دوبارگی»

رتبه دوم: بطور مشترک «فرید ادهمی» بازیگر نمایش «مصاحبه» و «وحید مبصری» بازیگر نمایش «خیرنبینی سعیده»
رتبه اول بازیگری مرد این جشنواره به: «علی پوریان» برای بازی در نمایش « کابوس‌های یک پیرمرد بازنشسته خائن ترسو» اهداء شد.

در بخش نویسندگی:
هیأت داوران رتبه سوم نویسندگی را به «میرمیلاد مهدیزاده» نویسنده نمایش «نادرستان» و رتبه دوم را به «سیامک افسایی» نویسنده نمایش «دوبارگی» اهدا کرد.

هیأت داوران در رتبه اول این بخش هیچ انتخابی ندارد.

در بخش کارگردانی:

رتبه سوم: «میرمیلاد مهدیزاده» کارگردان نمایش «نادرستان»

رتبه دوم: «سیامک افسایی» کارگردان نمایش «دوبارگی»

رتبه اول: «رامین ریاضی» کارگردان نمایش « کابوس‌های یک پیرمرد بازنشسته خائن ترسو»

بابک نهرین، دبیر اجرایی بیست و هشتمین تئاتر استانی آذربایجان شرقی، به پاس تلاش هنرمندان تئاتر استان با اهداء مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از گروه‌های منتخب هیأت داوران تقدیر کرد.

همچنین انجمن هنرهای نمایشی استان، جایزه‌ای به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به هر کدام از گروه‌های برگزیده اهداء کرد.

انجمن هنرهای نمایشی استان، با اهداء لوح تقدیر و مبلغی از هنرمندانی که در برگزاری هرچه بهتر بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی تلاش کرده بودند تجلیل کرد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا