هنرهای تجسمی

جشنواره هنرهای تجسمی فجر با آثار خلاقانه و رویکرد معاصر به یک برند تبدیل می شود

مجید ملانوروزی

مدیرکل هنرهای تجسمی فجر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره فجر با آثار خلاقانه و رویکرد معاصر به یک برند تبدیل می شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مجید ملانوروزی روز چهارشنبه در جلسه شورای هنری جشنواره با اشاره به رویکرد معرفی ایده های اصیل و خلاقانه در جشنواره فجر افزود: حضور آثار حرفه ای از مدیاهای مختلف و با نگاه معاصر و خلاقانه جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر را به جشنواره ای متفاوت و یک برند ملی تبدیل می کند که در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود.

وی ادامه داد: تحول جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر از سال گذشته با برداشتن مرزهای بین رشته های هنری و محوریت نگاه معاصر و خلاقانه اتفاق خوشایندی است و امیدواریم با آسیب شناسی دوره قبل و تاکید بر کیفیت آثار با توجه به رویکرد جشنواره، نهمین دوره جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با آثار حرفه ای تر و کیفی تر برگزار شود.

دبیر نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر نیز گفت: جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر به عنوان رخدادی اصیل و هنری، با برنامه ریزی مناسب در این دوره باید به یک مناسبت و جشن ملی تبدیل شود و به صورت یک جریان متحد الشکل نقش پررنگ تری در فضای هنری داخلی و بین المللی داشته باشد.

مجتبی آقایی افزود: برگزاری نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در موزه هنرهای معاصر تهران با توجه به رویکرد معاصر و معرفی ایده ها و آثار خلاقانه، نقش موثری بر ارتقای کیفیت جشنواره امسال دارد.
دبیر نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با بیان گزارشی از روند امور این دروه جشنواره گفت: جشنواره تجسمی فجر در حال تبدیل شدن از یک جریان رقابتی به یک جریان تعاملی است.در این جلسه با تاکید بر ضرورت حضور هنرمندان حرفه ای خارجی در جشنواره مقرر شد با توجه به آثار و سوابق هنری و حرفه ای، حضور هنرمندان حرفه ای خارجی در شورای هنری جشنواره بررسی شود.

نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر از سوی دفتر هنرهای تجسمی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر بهمن ماه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار خواهد شد و هنرمندان، پژوهشگران و متقاضیان می توانند تا ۲۱ آذر ماه در سایت جشنواره به نشانی www.ivafestival.ir ثبت نام و آثار خود را ارسال کنند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا