فیلم

کمبود ۳۷ هزار صندلی سینما در خراسان رضوی

سینما

رئیس اداره سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: بر اساس استانداردهای مربوطه، در حال حاضر این استان بیش از ۳۷ هزار صندلی سینما کمبود دارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سید حجت طباطبایی افزود: بر اساس استانداردهای مربوطه به ازای حدود ۱۰۰ نفر جمعیت باید یک صندلی سینما وجود داشته باشد، در حالیکه اکنون خراسان رضوی با جمعیت بیش از ۵ میلیون نفر، دارای قریب به ۱۲ هزار صندلی سینما است.
وی گفت: هم اکنون ۲۱ شهرستان خراسان رضوی سینما ندارند و سینماهای موجود در شهرستان های مشهد، سبزوار، نیشابور، تایباد، گناباد، قوچان و تربت حیدریه دایر هستند.
رئیس اداره سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: طبق بررسی های انجام شده استان خراسان رضوی به لحاظ جذب مخاطب، فروش و استقبال از نمایش فیلم ها اکنون جایگاه دوم یا سوم را در کشور به خود اختصاص داده است.
طباطبایی گفت: برگزاری جشنواره های فیلم فجر، اکران فیلم ها با موضوعات مختلف در جشنواره ها و نصب تجهیزات پیشرفته و امکانات رفاهی در سینماها از جمله دلایل افزایش مخاطبان سینما در مشهد و خراسان رضوی به شمار می روند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا