فیلم

رضا ناجی برنده خرس نقره‌ای با دو فیلم در راه جشنواره فجر

رضا ناجی

رضا ناجی بازیگر سینما برنده جایزه خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم برلین ، امسال با دو فیلم “نهنگ عنبر، سلکشن رویا” و “نیوکاسل” به فجر می‌آید.

وی درباره فعالیت این روزهای خود به هنرآنلاین گفت: در حال حاضر مشغول بازی در فیلم سینمایی “نیوکاسل” به کارگردانی محسن قصابیان هستم که برای حضور در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر آماده می‌شود.

او که علاوه بر این فیلم ” نهنگ عنبر، سلکشن رؤیا” را نیز برای جشنواره آماده اکران دارد، درباره سایر آثارش اظهار کرد: امسال با این دو فیلم در جشنواره فیلم فجر حضور دارم، علاوه بر این فیلم سینمایی “سازش” و فیلم ” ماشین قشنگ من” را نیز آماده دارم که اولی برای سینما و دومی محصول شبکه نمایش خانگی است.

رضا ناجی درباره نقش‌هایی که در این فیلم‌ها ایفا کرده است نیز بیان کرد: در “نهنگ عنبر” ساخته سامان مقدم، میزان حضورم همانند قسمت اول است و تفاوتی ندارد، در فیلم “نیوکاسل” هم شخصیت یک بسازوبفروشی را ایفا می‌کنم که شخصیتی اجتماعی است و برگرفته از دل اجتماع است.

این بازیگر پیشکسوت درباره وضعیت سینما و میزان فیلم‌هایی که تولید می‌شوند، گفت: حال سینما خوب نیست، چرا که بسیاری از کارگردان‌های خوب ما متأسفانه این روزها به دنبال تهیه‌کننده هستند و تهیه‌کنندگان هم خیلی با کارگردانان داخلی همکاری ندارند. تازه وقتی یک کارگردان کارش را به تهیه‌کننده خارجی می‌سپارد، تهیه‌کنندگان داخلی ناراحت هم می‌شوند. فروش فیلم‌ها نیز این را نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد تهیه‌کنندگان و سرمایه‌گذاران این روزها آن‌طور که باید با کارگردانان همکاری لازم را ندارند.

رضا ناجی همچنین درباره حضور فیلمسازان جوان و همکاری با آن‌ها بیان کرد: من اکثراً با کارگردان‌های جوان کار می‌کنم، چرا که کارگردانان جوان نیز علاقه‌مند به حضور بازیگران چهره هستند و کارشان دیده می‌شود. من هم تا جایی که بتوانم تلاش می‌کنم دست این جوانان را بگیرم، چرا که معتقدم آینده‌ساز سینمای ایران هستند و باید این بخش را تقویت کرد و به آن‌ها کار داد. به عنوان بازیگر نیازی به جایزه و دیده شدن ندارم و به اندازه کافی در طی این سال‌ها دیده شده‌ام، اما باید به جوانان فرصت دیده شدن داده شود تا بتوانند سینما را زنده نگه دارند و آینده را بسازند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا