موسیقی

تلاش «وکاپلا» برای حضور در جشنواره فجر

وکاپلا

رهبر گروه آوازی تهران (وکاپلا) از آماده شدن آلبوم تصویری این گروه خبر داد و درباره رایزنی‌ها برای حضور در جشنواره موسیقی فجر توضیح‌هایی داد.

میلاد عمرانلو – رهبر گروه آوازی تهران (وکاپلا) – در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آلبوم تصویری گروه آوازی تهران که از اجرای سال گذشته ما در تالار وحدت تهران تشکیل شده، آماده است. ما در حال بررسی برای انتخاب ناشر این اثر هستیم و امیدواریم بتوانیم تا پایان امسال آن را روانه بازار موسیقی کنیم.

او با اشاره به این‌که «وکاپلا» یک اجرای رایگان برای دانشجویان رشته موسیقی در دانشگاه هنر کرج داشت، گفت: استقبال از این اجرا خیلی خوب بود و چون ما امکان اجرا در چند وقت گذشته را نداشتیم، می‌خواستیم با این کار، خودمان را سر پا نگه داریم.

عمرانلو درباره حضور گروهش در سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر نیز اظهار کرد: ما برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کرده‌ایم و همچنان در حال رایزنی برای رپرتوارهای اجرایی هستیم. امکان دارد در رایزنی‌های بعدی که به موضوعات مالی مربوط می‌شود، به توافق نرسیم و حضور ما در جشنواره کنسل شود.

رهبر گروه آوازی تهران (وکاپلا) در پاسخ به این پرسش که به‌جز جشنواره موسیقی فجر قصد برگزاری کنسرت دیگری را تا پایان سال دارند؟ گفت: شرایط تقویم امسال به‌گونه‌ای است که به ما امکان اجرای کنسرت را نمی‌دهد، برای همین ما از حضور در جشنواره موسیقی فجر استقبال کردیم. در حال حاضر شاید هنرمندان کمتر از یک‌ماه فرصت داشته باشند تا کنسرت برگزار کنند، زیرا پس از آن، جشنواره موسیقی فجر شروع می‌شود و بعد از آن هم نوروز می‌رسد.

گروه آوازی تهران، یک گروه کُر «آکاپلا» است که فعالیت خود را زمستان سال ۱۳۸۴ آغاز کرد. این گروه شامل ۱۶ خواننده در چهار بخش صدایی سوپرانو، آلتو، تنور و باس است. این گروه در اواخر سال ۱۳۸۵ سبک جدید خود را با الهام گرفتن از گروه‌های اروپایی در پیش گرفت.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا