موسیقی

دو آلبوم موسیقی با صدای حمیدرضا نوربخش بزودی منتشر می شود

نوربخش

حمیدرضا نوربخش دبیرسی و دومین جشنواره موسیقی فجر و خواننده موسیقی سنتی ایرانی، دو آلبوم «مست و هشیار» و «در آتش آوازها» را بزودی منتشر می کند.

این خواننده موسیقی ایرانی که مدیریت خانه موسیقی و ریاست سی و دومین جشنواره موسیقی فجر را نیز بر عهده دارد، آلبوم های «در آتش آوازها» و «مست و هشیار» را در نوبت انتشار دارد، آلبوم هایی که هر دو به نوعی با کنسرت های گذشته وی پیوند دارد.

** آلبوم «مست و هشیار» به آهنگسازی داریوش پیرنیاکان

«مست و هشیار» آلبومی است به آهنگسازی داریوش پیرنیاکان، رفیق گرمابه و گلستان نوربخش در خانه موسیقی که تا چندی پیش عضو هیئت مدیره و سخنگوی خانه موسیقی هم بود.

حمیدرضا نوربخش درباره آلبوم «مست و هشیار» گفت: این آلبوم دربردارنده کنسرت چند سال پیش من به همراه ارکستر «شهنازی» و آقای پیرنیاکان است که در تالار وحدت به صحنه رفته بود. این آلبوم که به صورت ضبط صحنه ای آماده شده، در دو بخش بیات اصفهان و دشتی اجرا شده است.

وی گفت: نسخه تصویری این آلبوم نیز موجود است و شاید در آینده تصمیم گرفتیم آن را نیز منتشر کنیم.

** آلبوم «در آتش آوازها» به آهنگسازی نوید دهقان

وی درباره «آلبوم در آتش آوازها»، به آهنگسازی نوید دهقان و با اجرای گروه «قمر» نیز توضیح داد: کار آلبوم «در آتش آوازها» را حدود سه سال پیش با آقای نوید دهقان آغاز کردیم. این آلبوم بر اساس شعرهای شیدای گیلانی کار شده و پیش از این، کنسرت آن را در تهران و شهرستان های گوناگون اجرا کردیم و بعد همان اجرا را در استودیو ضبط کردیم.

حمیدرضا نوربخش افزود: همه بخش هایی که در کنسرت اجرا شده بود، در آلبوم نیامده، زیرا کنسرت در دو بخش اجرا شده بود و فقط یک بخش آن را که در همایون اجرا شده، در آلبوم ضبط کرده ایم و باید برای انتشار بخش دیگر آن فکر کنیم.

حمیدرضا نوربخش گفت: همچنان که همواره سعی کرده ام در کنسرت هایم آواز نقش محوری داشته باشد، در این آلبوم نیز محوریت کار، آواز است و نام آلبوم نیز بر همین اساس انتخاب شده است.

وی ادامه داد: همیشه تلاش کرده ام بخش ساز و آواز در کارهایم پررنگ باشد زیرا معتقدم جان مایه و عصاره موسیقی ایرانی در ساز و آواز متجلی است، اما با وجود اهمیت آواز، چالش این روزهای موسیقی ایرانی نیز همین ساز و آواز است، که باید بیشتر بدان توجه کرد.

افزون بر این دو اثر، آلبوم «وَشتن – سعدی خوانی» به آهنگسازی پیمان سلطانی و خوانندگی چند خواننده نیز قرار بوده، امروز منتشر شود، که نوربخش نیز در کنار علی اصغر شاهزیدی، علی جهاندار، مظفر شفیعی و محسن کرامتی، یکی از خوانندگان آلبوم «وَشتن – سعدی خوانی» است.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا