تئاتر

نمایش قاقمان به جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافت

نمایش قاقمان

نمایش صحنه ای «قاقمان» نوشته حامد مکملی به کارگردانی مرتضی نجفی به سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، بخش مرور تئاتر ایران راه یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری قزوین، گروه انتخاب آثار برگزیده جشنواره‌های تئاتر استان‌ها پس از ارزیابی آثار متقاضی این بخش، برگزیدگان خود را در ۲ بخش آثار راه یافته به حوزه مرور تئاتر ایران و همچنین آثار معرفی شده به فجر استانی انتخاب کردند که طی آن نمایش صحنه ای قاقمان از تولیدات حوزه هنری قزوین موفق شد به بخش مرور تئاتر ایران این جشنواره راه یابد.

بر اساس کیفیت آثار از بین ۶۰ اثر، ۱۲ نمایش برای حضور قطعی و ۳ اثر به منظور ایجاد فرصت اجرایی در بخش مرور فجر انتخاب شدند.

چهارده اثر نامبرده دیگر هم به بخش فجر استانی که در استان های میزبان جشنواره برگزار می‌شود، راه پیدا کرده‌اند که از میان آنها ۱۲ اثر به طور قطعی و ۲ اثر هم به شکل مشروط پذیرفته شده‌اند.

نمایش قاقمان تلاش می کند ضمن پاسداشت اخلاق، سنت های غنی و اصیل بومی با رویکردی انتقادی، سبک زندگی به ظاهر مدرن را به چالش بکشد.

در این نمایش حامدمکملی، آزاده کرم بخش، نسرین عجمی، پیام نوروزی، لیلاشاقلانی، امیرامیدی راد و نکیسا ناپلئونی به ایفای نقش می پردازند.

نمایش صحنه ای قاقمان در سال جاری به مدت ۱۰ شب در سالن کتابخانه امام خمینی (ره) قزوین به روی صحنه رفت و با استقبال فراوان مخاطبان مواجه شد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا