هنرهای تجسمی

حضور ۵۲ درصدی زنان در جشنواره تجسمی فجر

هنرهای تجسمی فجر

بیشترین شرکت کنندگان در نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر را زنان تشکیل می دهند.زنان با حدود ۵۲ درصد شرکت کننده، پیشتاز حضور در این دوره جشنواره تجسمی فجر هستند.

به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، یکهزار و۶۳۱ نفر از ثبت نام کنندگان جشنواره زنان هستند و یکهزار و ۵۳۲ نفر هنرمندان مرد در این دوره جشنواره ثبت نام کرده اند.
نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با هدف معرفی ایده های اصیل و آفرینش های بدیع و خلاقانه هنری و پژوهشی به دبیری مجتبی آقایی سوم تا ۳۰ بهمن ماه امسال در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود.

نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با حمایت دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر برگزار می شود.

** آثار حجمی مجید کیامهر به پردیس چارسو می ‌آید
به گزارش روابط عمومی پردیس چارسو، نمایشگاه آثار حجمی مجید کیامهر با عنوان ‘تعادل معیوب’ روز جمعه سوم دی ماه در پردیس چارسو افتتاح می‌شود.
مجید کیامهر متولد ۱۳۶۹ و دانش آموخته رشته مجسمه‌سازی دانشگاه تهران است. او که سابقه حضور در چندین نمایشگاه گروهی را دارست بیشتر در زمینه آثار حجمی با موضوع تعادل، کار می‌کند که از آن جمله می توان به مجموعه آثار ’۲۴ساعت’ این هنرمند اشاره کرد.

کیامهر در یادداشتی بر این نمایشگاه آورده است: تصویری واحد و یکپارچه؛ کلیتی امن بی‌ هیچ فاصله‌ای میان میل. تصویری که از خلال نگاهی آینه‌وار به خود مختل می‌شود. تصویری متکثر و دلهره آور – آنگونه که خواست یکپارچگی می‌پندارد – بدنبال کلیتی که در حافظه خود همچون خاطره یا احساسی مبهم نقش بسته با تصویری تکه تکه شده و تاریخی از دیگران یا اطراف، رو به رو می‌شود.
تصویری سیال که همواره در حال فروپاشی و بازسازی‌ است. تکه‌ها در هر بار بازساری می‌خواهند کلیتی از دست رفته را ایجاد کنند اما هربار حول کلیتی تهی، در وضعیتی متفاوت به نقطه شروع می‌رسند. تنها چیزی که می‌ماند تصاویری سیال و تغییر شکل یافته است.
نمایشگاه ‘تعادل معیوب’ از ساعت ۱۶ جمعه سوم دی ماه افتتاح و تا ۱۷ دی‌ماه همه روز از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در پردیس چارسو، میزبان دوست‌داران هنر است.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا