فیلم

سعید سعدی : بخش چشم‌انداز ،سبب جذابیت جشنواره فیلم فجر می شود

سعید سعدی

تهیه‌کننده “تردید” گفت: اضافه شدن بخش چشم‌انداز به بخش‌های جشنواره فیلم فجر، شور و حال مضاعفی را به جشنواره می‌بخشد و این رویداد را نسبت به گذشته جذاب‌تر می‌کند.

سعید سعدی درباره تغییرات آیین نامه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر گفت: با توجه به تغییر آئین‌نامه جشنواره فیلم فجر و اینکه قرار است منتخبی از فیلم‌های ارائه شده در یک بخش غیررقابتی با عنوان بخش چشم‌انداز نمایش داده شود، به نظر می‌رسد امسال جشنواره‌ای جذاب‌تر و پرمخاطب‌تر از گذشته را پیش رو داشته باشیم.

وی ادامه داد: ادغام فیلم‌های بخش «نگاه نو» و «سودای سیمرغ» اتفاق خوبی است و فرصتی به فیلمسازان اول می‌دهد تا در کنار کارگردانان باتجربه قضاوت شوند.

تهیه کننده «تردید» و «روزهای زندگی» با اشاره به این که تولیدات سینمای ایران در سال‌های دور نیز در بخشی به نام «مرور یک سال سینمای ایران» یا بخش فیلم‌های مهمان در جشنواره به نمایش درمی‌آمدند، گفت: ایجاد فضایی جهت نمایش فیلم‌های ایرانی در کنار یکدیگر، فرصتی جذاب برای مردم و هنرمندان سینماست.

گفتنی است، بر اساس فراخوان جشنواره امسال، آثاری که تا بهمن ۱۳۹۵ در داخل و خارج از کشور به نمایش در نیامده، می‌توانند متقاضی شرکت در این بخش باشند. هیات انتخاب جشنواره حداکثر تعداد ۴۴ فیلم از آثار متقاضی (فیلم‌های بلند سینمایی ، فیلم های اول، هنر و تجربه و انیمیشن) را برای این بخش انتخاب می‌کند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین ها

بالا